Sıcak Gelişme: O Meme Coin Müjdeyi Aldı, Uçuşa Geçti!

Dogecoin hayranı ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Tesla’nın resmi web sitesindeki SSS bölümüne göre, bazı Tesla ürünleri için ödeme yöntemi olarak popüler meme coin Dogecoin’i ekledi. Bu, Elon Musk’ın Dogecoin’i gelecekte bir noktada otomobilleri için resmi bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini ima etmesinden bir ay sonra gerçekleşti. Traderlar habere hemen tepki gösterdi. Böylece, DOGE fiyatı son 24 saat içinde yüzde 20’nin üzerinde fırladı.

Dogecoin Tesla web sitesindeki ödeme seçenekleri arasında!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Tesla CEO’su Elon Musk, her zaman Dogecoin’in destekçisi oldu. Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Dogecoin’i Tesla Mağazalarında bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Tesla web sitesindeki bir Dogecoin destek sayfasına göre, müşterilerin Dogecoin’e uygun ürünlerin “sipariş” sayfasının yanındaki Dogecoin sembolüne bakmaları gerekiyor.

Tesla ürünlerini yalnızca bir Dogecoin cüzdanı aracılığıyla satın almak mümkün. İlgili sayfada: “Tüm uygun Tesla ürünlerinin Dogecoin cinsinden açıkça fiyatları olacaktır. Bu fiyata geçerli vergiler de dahil olacaktır.” ifadeleri yer alıyor. Bununla birlikte, Dogecoin ödemeleri yaparken bazı şartlar var. Bunlar arasında, tek bir sipariş için birden fazla cüzdandan ödeme kabul edilmemesi, bir kez verilen bir siparişin iptal edilememesi ve Dogecoin ile satın alınan ürünler için iadelerin geçerli olmaması yer alıyor. Bu bağlamda, “Tesla yalnızca Dogecoin kabul etmektedir. Tesla diğer dijital varlıkları alamaz veya tespit edemez. Satın alma işleminizi Dogecoin ile yaptığınızdan emin olun.” ifadelerine yer veriyor.

Gelişmenin ardından meme coin fiyatı fırladı!

Elon Musk, Mart’ta Almanya’nın Berlin kenti yakınlarındaki Tesla Gigafactory’de bir kalabalığa meme coin Dogecoin’i tanıttı. Elektrikli araç üreticisinin Dogecoin’i arabaları için bir ödeme olarak ne zaman kabul etmeye başlayacağı merak konusuydu. Bu sorulduğunda Musk, şirketin “bir noktada bunu etkinleştirmesi gerektiğini” düşündüğünü söyledi.

DOGE fiyatı son 24 saat içinde %20’den fazla artış gösterdi. Meme coin şu anda 0,1656 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,137 ve 0,1691 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saat içinde %90’ın üzerinde artış gösterdi. Bu da traderlar arasında büyük bir ilgi olduğunu gösteriyor.

DOGE günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x