Elon Musk’ın SpaceX Stajyeriyle Cinsel İlişkisi

206 milyar doları aşan servetiyle dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Elon Musk, her ne kadar başarılı girişimleriyle bilinen bir isim olsa da özel hayatıyla da sık sık gündeme geliyor. The Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayımlanan yeni bir haber ise Musk’ın kendi şirketindeki çalışanlarıyla olan ilişkilerini ortaya çıkarıyor.

WSJ’nin iddiasına göre Musk, eskiden SpaceX’te çalışan ve stajyer olan bir kadın ile cinsel ilişki yaşamış. Ayrıca başka bir kadın ise Musk’ın kendisinden çocuk yapmasını istediğini öne sürmüş. İşte raporda dikkat çeken kısımlar.

Musk, birden fazla SpaceX çalışanıyla ilişki yaşamış, çocuk yapmasını reddeden bir kadının maaşına zam yapmamış.

SADECE STAJYERİYLE DEĞİL

İddia, SpaceX’e stajyer olarak giren bir kişinin Musk ile yaşadığı ilişkiyle başlıyor. Buna göre Musk’ın başlarda stajyer olan bu kişiyle bir ilişkisi varmış. Hatta daha sonra onu stajyerlikten alıp yönetici ekibine dahil etmiş.

Üçüncü bir kadın ise Musk’ın kendisinden çocuk sahibi olmasını istediğini iddia ediyor. Kadının reddetmesinin ardından ünlü milyarderin onun maaşına zam yapmayı reddettiği ve performansından şikâyet ettiği de gelen bilgiler arasında.

Bunlar dışında Musk ile ilişkisi olan bir kadının SpaceX Başkanı Gwyenne Shotwell’in de öfkesini çektiği aktarıldı. Shotwell, bu kadını kocasıyla bir ilişkisi olmakla suçlamış. SpaceX Başkanı da insan kaynakları departmanına kadının yönetici ofisinden atılmasını istediğini söylemiş.

Tabii ki tüm bunlar tamamen bir iddia. Musk, konuya ilişkin henüz bir yorum yapmadı. Shotwell de yanlış aktarılan bir hikâye olduğunu söyledi. Wall Street Journal ise mesajlar, e-postalar, diğer dokümanlar ve 48 kişiyle yapılan röportajlar sonucunda bu raporu yayımladığını söylüyor. Röportajlarda bahsi geçen kadınların aileleri ve yakınları da varmış. Yani WSJ’nin iddialarının kaynakları bir hayli güçlü.

SPACEX VE MUSK, YILLARDIR BU TARZ OLAYLARLA SUÇLANIYORDU

Musk’ın ve SpaceX’in ilk kez böyle iddialarla gündeme gelmediğini belirtmek gerek. Örneğin 2021’de 5 eski çalışan, şirketin “cinsel taciz kültürüne sahip” bir yer olduğunu ifade etmiş ve ağır suçlamalarda bulunmuştu. Hatta bu kadınlardan biri kendisinde birçok kez uygunsuz bir şekilde dokunulduğunu bile söylemişti. Bu yılın başlarında da SpaceX’e yönelik cinsel taciz ve ayrımcılık davası açılmıştı. 2022’de ise bir hostes, özel jetle uçuş sırasında Musk’ın kendisine cinsel organını gösterdiğini öne sürmüştü. Yani Musk ve SpaceX gerçekten çok korkunç iddialarla bir süredir gündemdeydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x