Bitcoin’de Fed Baskısı

Bitcoin, Borsa Yatırım Fonlarına olan talebin azalması ve Fed’in faiz indirimine ilişkin beklentilerin verilerle gecikmesiyle birlikte değer kaybetti.

Yeni işlem gününde Bitcoin, önceki günkü kayıplarının bir kısmını geri vermeden önce %5’i aşan bir düşüş yaşadı.

Önceki dönemde yatırımcılar tarafından ilgi gören Pepe ve Dogwifhat gibi tokenler de kayıp yaşadı ve küçük dijital para birimlerini izleyen bir endeks, son iki haftanın en güçlü iki günlük düşüşüne imza attı.

Bu yılki sert kripto rallisi, ABD’de devam eden fiyat baskılarının yatırımcıların Fed’in faiz indirimlerine yönelik bahislerini azaltmasına, tahvil getirilerini ve doları yükseltmesine yol açmasıyla gücünü kaybediyor.

Bu durum, dijital varlık sektörü gibi küresel piyasaların spekülatif bir köşesi için daha zorlu bir ortam yaratıyor.

OSL SG Pte Trading Direktörü Stefan von Haenisch, “Fed hakkında değişen görüşler, hafta ilerledikçe satışların yaşandığı kripto genelinde bir etki yaratıyor. Her sektör bu durumdan etkilenecektir. Özellikle de fiyatların son altı ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği fenomen varlıklar” dedi.

DACM’nin kurucu ortağı Richard Galvin de en son ABD ekonomik verilerinin ardından kripto piyasasının son 12 saat içinde “zayıf” göründüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x